Podmínka za holý zadek aneb vítejte v Kocourkově II

neděle 21. srpen 2016 10:16

Ilustrační foto:
Sgt. Christina Dion

Soud dal muži podmínku za nahý zadek při průjezdu amerického konvoje.

V uplynulém týdnu byla v mainstreamových médiích (viz např. zde) zveřejněna zpráva o potrestání válečného veterána z misí v Kosovu a Kuvajtu Martina Zapletala za to, že při průjezdu konvoje americké armády na jaře tohoto roku ukázal americkým vojákům holý zadek na protest proti této zbytečné demonstraci síly.

Jak jsem psal již tehdy ve svém blogu zde, vůbec myšlenka na stíhání někoho za takovýto "čin" mně připadala směšná až absurdní. V době, kdy dochází k pokusům o to nestíhat mnohem závažnější útoky, jako bylo např. házení různých předmětů na prezidenta Miloše Zemana, nelze soudní postih za v podstatě recesi nazvat jinak než zprostředkovanou pomstou režimu za projevení jiného názoru.

Formálně nezávislá soudní moc v tomto státě se tu bohužel stala pouze nástrojem na špinavou práci v rukou těch, kteří chtějí zastrašit kritiky současné politiky našeho státu. Zarážející je také rychlost, s jakou byla tato pseudokauza dovedena až k soudnímu rozhodnutí. V době, kdy se jiné případy táhnou roky a ČR je často postihována i Evropským soudem pro lidská práva za průtahy v soudních řízeních, je rychlost práce soudu ve Vyškově až zarážející.

Závěrem nelze než konstatovat, že právě takováto nepochopitelná a nesmyslná soudní rozhodnutí oslabují víru lidí ve spravedlivý soudní systém, což je jeden ze základů skutečně demokratické společnosti. Klesající důvěra lidí v právní stát se tak paradoxně následně obrací proti státní moci, která takovou erozi spravedlnosti dopouští a toleruje.

Rudolf Hruboň

Rudolf Hruboň

Rudolf Hruboň

Jsem člověk zajímající se o různé aspekty života naší současné společnosti. Baví mně sledovat nejen politiku, ale také ekonomiku a další oblasti.

Na prahu padesátky životem již docela zkušený, ale přesto stále věřící v to lepší v lidech...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora