ČSSD rezignovala na boj proti korupci

sobota 3. září 2016 22:12

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka
Foto: David Sedlecký

Mezi prioritami nově vytvořené tzv. Národní centrály proti organizovanému zločinu chybí boj proti korupci.

Korupce se drží dlouhodobě na špičce žebříčku nejvíce vnímaných společenských problémů občany této země. Není divu, když po dlouhou dobu působení pravicových vlád se s touto "rakovinou" rozkládající společnost nevedl žádný boj, protože korupce je obsažena přímo v "DNA" tehdy vládnoucích stran ODS a TOP09.

To si dobře uvědomovala tehdejší nejsilnější opoziční strana ČSSD a proto zařadila boj proti korupci mezi hlavní předvolební sliby před parlamentními volbami na podzim 2013. Hodně voličů jí uvěřilo, vždyť tento slib prezentovala skupina mladších politiků ČSSD pod vedením Bohuslava Sobotky, kteří v té době ještě nebyli poznamenáni žádnými korupčními skandály.

Ale bohužel, jak ukazují praktické zkušenosti s plněním předvolebního programu ČSSD, rezignovala strana vedle revize církevních restitucí také na tento svůj slib voličům. Jak jinak si vysvětlit celou aféru s rozprášením úspěšného Šlachtova týmu ÚOOZ a vytvoření tzv. Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Mezi prioritami nové centrály, které byly opakovaně prezentovány v médiích jak policejním prezidentem Tuhým, ministrem vnitra Chovancem, tak i samotným předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou, totiž (ne)překvapivě téma boje s korupcí chybí. Prioritami centrály má být boj proti terorismu a kybernetické kriminalitě.

ČSSD se tak snaží odvést pozornost veřejnosti od boje s korupcí k občany neméně citlivě vnímané aktuální hrozbě terorismu v Evropě a "módní" otázce tzv. kybernetické bezpečnosti. Proč se sociální demokraté snížili k tomuto "vrtění psem" se ukazuje v posledních týdnech, kdy se rozrůstá aféra kolem možného zapojení policejního prezidenta Tuhého, kterého stále podporují jak ministr Chovanec tak předseda vlády Sobotka, do nelegálních aktivit v případech vyšetřování vrcholných politiků ČSSD podezřelých právě z korupce.

Rudolf Hruboň

Rudolf Hruboň

Rudolf Hruboň

Jsem člověk zajímající se o různé aspekty života naší současné společnosti. Baví mně sledovat nejen politiku, ale také ekonomiku a další oblasti.

Na prahu padesátky životem již docela zkušený, ale přesto stále věřící v to lepší v lidech...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora